Все про Бельгію
Доброго дня, мої читачі!
Сьогодні я хочу розповісти Вам про таку країну, як Бельгія. Ви дізнаєтесь багато чого цікавого про цю надзвичайну країну!
Історія заснування
Внаслідок рнволюції 1830 року та десятиденної кампанії 1831 року за підтримки Франції Бельгія здобула незалежність.
Розташування
Бельгія знаходиться у Західній Європі. На півночі омивається Північним морем, на суходолі межує на півночі з Нідерландами, на сході — з Німеччиною і Люксембургом, на півдні — з Францією.
Площа країни: 30689 км^2
Державне управління
Бельгія — конституційна монархія. Глава держави — король, який затверджує закони, має право розпускати парламент, призначає міністрів та суддів всіх інстанцій. Законодавча влада у країні належить парламентові, що складається з палати представників і сенату. Члени парламенту (за винятком частини сенаторів, яких обирають ради провінцій і сам сенат) обираються громадянами Бельгії віком від 18 років. Обраними до палати представників можуть бути особи, які досягли 25 років, а до сенату — 40 років. У Бельгії діє пропорційна виборча система. Згідно з конституцією 1831 року, виконавча влада належить королю, фактично вона здійснюється урядом.
Символіка та культура
Герб Бельгії був затвердений 17 травня 1837 року. Існує три герби — малий, середній та великий. Основним елементом кожного з них є національний символ бельгійців — золотий лев з червоними кігтями та язиком на чорному щиті — це так званий бельгійський лев. Навколо щита золотий ланцюг зі знаком Ордена Леопольда. Щит увінчаний великогерцогською короною. За щитом поміщаються перехрещені жезли: один жезл — з золотим левом — символ незалежності Бельгії, другий — з «рукою правосуддя» — символ справедливості. На червоній стрічці золотими літерами написаний національний девіз бельгійців — «L'union fait la force»- що перекладається як — «Єдність дає силу». Державний прапор Бельгії складається з чорної, жовтої й червоної доземних смуг. Чорний колір символізує силу, жовтий означає зрілість, повність сили, що їх досягають мудрістю. Червоний- символ перемоги, досягнутої внаслідок виявленої хоробрості, мужності й жертовності.
Всього у Бельгії зареєстровано 207 міст.
Столиця країни: Брюссель.
Населення: 11,56 млн осіб
Валюта: Євро
Офіційні мови: нідерландська, французька і німецька.
Детальніше я розповім про 3 таких міста, як: Брюссель, Брюгге та Гент.
Визначні міста Брюсселя:
1) Гран-Плас
Гран-Плас- центральний історичний майдан столиці Бельгії міста Брюсселя, містобудівний ансамбль світового значення ( в 1998 році внесений до переліку від Бельгії об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО). Сучасний Гран-Плас вважається головним майданом бельгійської столиці, а також одним з найважливіших туристичних принад міста. На брюссельському Гран-Пласі стоять найважливіші пам'ятки бельгійської столиці — ратуша та Будинок короля або «Хлібний дім», численні барокові будинки брюссельських гільді, які датуються ще XVII століттям.
2)Парк 50-річчя
Найпомітніша споруда — Тріумфальна, що ілюструє важливі події з історії Бельгії та править за вхід до парку. Арку планували спорудити до Всесвітньої виставки 1880 року, але завершили багато пізніше, аж у 1905 році. Арку прикрашає квадрига, що символізує провінцію Брабант. Інші бельгійські провінції відображено у виді статуй коло підніжжя арки. Арка заввишки бл. 50 метрів.
Обабіч арки розташовані виставкові павільйони, які замінили павільйони, споруджені до Всесвітньої виставки 1880 року. Сьогодні тут розміщено два музеї: у південному павільйоні — Музей «Світ авто» (Autoworld Museum) з великою колекцією олдтаймерів, у північному — Королівський музей історії армії.
3)Музей Орта
Визначні міста Генту:
1) Собор Святого Бавона
2) Замок Гравенстен
З часом він був відновлений в 1885 році, ставши домом для графів королівської сім'ї, будівлею суду і в'язницею. Сьогодні в цьому кам'яному моноліті є багато місця для прогулянок, а також захоплюючий музей тортур, який демонструє жахливі пристрої, які насправді використовуються, включаючи гільйотину.
Визначні міста Брюгге:
1) Базиліка Святої Крові
Базиліка розташована на Замковій площі та складається з нижньої та верхньої каплиці. Нижня каплиця, присвячена Василю Великому, є темною романською спорудою, яка залишилась з тих часів практично незмінною. Шанована реліквія знаходиться у верхній каплиці, яка була перебудована у готичному стилі у 16-му сторіччі та багато разів ремонтувалась та реконструювалась, у тому числі в 19-му ст. — у стилі неоготики.
2) Дзвіниця
На верхньому майданчику дзвіниці можна насолодитися чудовими пейзажами
Брюгге. Передній план панорами міста представляють різні дерева, будинки
з дахами з черепиці - типові для архітектури міста. На задньому плані
розташувалися вітряк і річка, стрімко несе свої води.
Тут можна
почути концерт дзвонової музики. Щоб в повній мірі насолодитися
прекрасною мелодією, не обов'язково підходити близько до вежі, отже вона
голосно звучить. Архітектура Брюгге дозволяє насолоджуватися дзвоном з
усіх довколишніх кафе, попиваючи ароматний чай або каву.
Немає коментарів:
Дописати коментар